« Prosinac 2017 »

Razgovor s ravnateljem: Maturanti sretno!

Novinarska grupa Tehničke škole Kutina razgovarala je s ravnateljem škole gosp. Antom Dževlan o završetku nastave za maturante.

Lucija Repić: Da li je ova generacija bila dovoljno uzorna za sljedeće generacije?
Ravnatelj: Paa, generacija je bila uzorna, ali uvijek možemo težiti boljem.
Lucija Repić: Mislite li da će nastaviti uspješno u životu?
Ravnatelj: Moraju shvatiti da je ovo državna škola koja ima nekoliko ciljeva. Učenici imaju mogućnosti upisati željeni studij, ali u našoj školi postoje trogodišnja i četverogodišnja usmjerenja s kojima se mogu zaposliti nakon školovanja.
Lucija Repić: Kakav je plan i program za ''ludi dan''?
Ravntelj: U petak će učenici doći obučeni u svoje majice i ići u šetnju sa svojim razrednicima po gradu. U školu će doći oko 9:30, imati će 30min pauzu i u 10h biti će igre koje organiziraju profesori tjelesnog odgoja. U 12h svi idemo navijati na utakmicu između 3.e i profesora. Navečer grad Kutina organizira program za maturante. Nadamo se da neće biti problema po gradu te da će se učenici Tehničke škole pokazati uzornima.
Lucija Repić: Rekli ste da su maturanti gotovi sa nastavom, kada su gotovi sa svim obavezama  u ovoj školi?

Ravnatelj: 28.6.2012. je tradicionalni  svečani ispračaj maturanata.

Napisale: Lucija Repić i Antonia Pavlenić

Uredili: Luka Matijević i Sebastian Schneider