RASPORED DOPUNSKOG RADA ZA 2024. GOD

Raspored preuzmite u prilogu

DOPUNSKI RAD 2024.pdf

Popis udžbenika za školsku godinu 2024./2025. nalazi se u prilogu.

UdzbeniciTSK2024-2025.pdf

« Srpanj 2024 »

Projekt Demokratsko procijepljenje- završna deliberacija

Deliberacijom s temom "Kutina grad mladih i za mlade" zaključili smo dvogodišnju suradnju  s Hrvatskim debatnim društvom na projektu Demokratsko procijepljenje. Osnova projekta je proširivanje postojećih te razvijanje novih debatnih klubova kroz koje mladi razvijaju vještine govorništva, kritičkog mišljenja, izražavanja i informiranog djelovanja. Uključeni nastavnici pohađali su predavanja i radionice, održavali s učenicima treninge i debate te s učenicima pripremili završni proces deliberacije to jest zalaganje mladih za rješavanje konkretnih problema u njihovoj zajednici.

Temu "Kutina grad mladih i za mlade", više nego uspješno , u prepunoj školskoj knjižnici, predstavili su učenici Sunčana Špoljarić 2D, Mateo Todić 4F, Lara Somođvar 4F, a proces je moderirala Erika Petriljak Kostelac učenica 2A.

Deliberacija je  nakon govora debatanata  nastavljena grupnim radom metodom poznatom kao world caffe  i to kroz četiri područja koja su se iskristalizirala kao najvažnija - sudjelovanje mladih u zajednici, zdravlje, sportske i kulturne aktivnosti te slobodno vrijeme mladih. U deliberaciji su osim učenika aktivno sudjelovali i ravnatelj škole, prisutni nastavnici te gosti, predstavnici gradske vlasti, gradonačelnik Kutine Zlatko Babić i zamjenica pročelnika za društvene djelatnosti Kornelija Marošević.

Na osnovu iskazanog zadovoljstva svih prisutnih, deliberaciju možemo ocijeniti vrlo uspješnom. Ono što slijedi je rad na stvarnom rješavanju problema.